Догляд за шкірою новонародженого — що потрібно знати
Промо UK

Догляд за шкірою новонародженого — що потрібно знати

  • Юлія Напольська
  • unsplash.com
  • 25 Квітня

Це реклама

Шкіра — це найбільший орган у тілі людини, і організм новонародженого не є винятком. Після народження вона повинна виконувати ті ж функції, що і в дорослому житті. Цей процес, враховуючи, наскільки шкіра дитини несхожа на дорослу. Головна функція шкіри — захисна. Вона охоплює роговий шар — відмерлі клітини, які надійно покривають внутрішні шари та епідерміс, захищаючи їх від зовнішніх впливів. Усередині розташовано багато потових залоз, які забезпечують її гідратацію та своєчасне охолодження, сальні залози покривають поверхню природним мастилом. Водночас ніжна шкіра немовляти практично позбавлена таких захисних механізмів, пошкодити її дуже легко. Навіть звичний підгузок, одягнений і змінений за всіма правилами, може натирати або викликати утворення попрілостей. Тому у малюків так часто розвивається пелюшковий дерматит, адже шкіра змушена постійно контактувати з тканиною. Щоб уникнути його розвитку та посилення, педіатри рекомендують заздалегідь придбати «Бепантен» — він містить декспантенол, що покращує стан шкіри та формує захисний бар'єр. Його можна використовувати як профілактику, а також лікувати перші ознаки попрілостей та дерматиту.

ryan stone tSvUXxXSrh8 unsplash

Особливості шкіри новонародженого

Чутливість шкірних покривів малюків зумовлена кількома факторами:

— Вона тонка, рясно васкуляризована. Це призводить до певних труднощів під час терморегуляції, оскільки дитина швидко втрачає тепло та вологу. Шкіра тріскається і пересихає.

— шар дуже тонкий, ушкоджується за будь-якого відносно грубого контакту з навколишнім середовищем. Підгузки, пелюшки, нігті мами — все це може призвести до подряпин та потертостей, які приносять новонародженим великий дискомфорт і можуть стати місцем проникнення інфекції.

— Потові залози нерозвинені, через що малюк не може охолоджувати сам себе, він легко перегрівається. Постійний перегрів разом з одягненим підгузком може призвести до пітниці.

Враховуючи перелічені фактори, необхідно дотримуватися постійної обережності у поводженні з немовлям, щоб уникнути багатьох проблем. Якщо ж вони виникають, покажіть дитину педіатру, щоб він порекомендував вам лікування.

Щоб не допустити виникнення дерматологічних проблем, дотримуйтесь правил:

    — підтримуйте шкіру у чистоті, але не використовуйте мило чи шампуні для дорослих;
— змащуйте шкірні складки кремом під час зміни підгузків;
— не дозволяйте малюку перебувати у мокрих пелюшках.

Ці запобіжні заходи допоможуть вам уникнути виникнення безлічі шкірних патологій. Так можна запобігти появі дерматиту, попрілостей та пітниці. Якщо вони з'явилися, використовуйте за призначенням лікаря мазь з декспантенолом для загоєння — її можна використовувати для немовлят.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова